Niech podróż stanie się przyjemnością!
projekt Komunikacja Lublin

Witaj na portalu Komunikacja Lublin! Znajdziesz tu informacje o naszych działaniach w ramach projektu, a także przystępną bazę wiedzy, zdjęć i ciekawostek o komunikacji miejskiej.

Na Blogu Komunikacyjnym
Facebook

Elektryczna Gala

Energia elektryczna stała się motywem przewodnim Gali Komunikacyjnej 2014. Wszystko za sprawą Szklanych Szelek oraz pytania postawionego przez dyrektora ZTM. Ale po kolei… 

7 marca w siedzibie MPK Lublin odbyła się Gala Komunikacyjna 2014. Coroczne wydarzenie jest spotkaniem osób związanych z komunikacją miejską zawodowo i z zamiłowania. Po prezentacji Lubelskiego Towarzystwa Zrównoważonego Transportu i podsumowaniu działań w ramach projektu Komunikacja Lublin, na piątkowym szczycie komunikacyjnym rozdane zostały nagrody za IV Edycję Konkursu Wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej. LTZT wręczyło także profesorowi Mirosławowi Wendekerowi z Politechniki Lubelskiej nagrodę Szklane Szelki za wkład w rozwój i promocję transportu miejskiego dzięki pomysłowi instalowania ogniw fotowoltaicznych na dachach autobusów. W imieniu profesora wyróżnienie odebrał dr Łukasz Grabowski, który wygłosił także prelekcję wyjaśniającą korzyści z zastosowanego rozwiązania. Wydarzenie zakończyło się dyskusją, która była okazją do wspólnej wymiany zdań. Z ust dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego, Grzegorza Malca, padło pytanie, czy autobusy elektryczne, jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu autobusowego, nie wyprą na przestrzeni najbliższych lat trolejbusów. Zarówno goście, jak i organizatorzy nie pozostali obojętni wobec tak ważnego problemu i wywiązała się debata, w której przedstawiano różne punkty widzenia.

Galę zorganizowało po raz drugi Lubelskie Towarzystwo Zrównoważonego Transportu wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym Lublin. Wśród gości byli: wiceprezes MPK Bogdan Kołciuk, dyrektor ZTM Grzegorz Malec i zastępca dyrektora Sławomir Podsiadły, dr Łukasz Grabowski z Politechniki Lubelskiej, wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Iwona Kosiuk oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 51, Jerzy Oniszko. Na miejscu można było obejrzeć wystawę prac dzieci z konkursu plastycznego dotyczącego 60-lecia trolejbusów w Lublinie (szczegóły w dedykowanej zakładce).

prelekcja 2014

Prelekcja dr Łukasza Grabowskiego dotycząca ogniw fotowoltaicznych, w tle wystawa prac plastycznych,
fot. Sebastian Poliszuk