Niech podróż stanie się przyjemnością!
projekt Komunikacja Lublin

Witaj na portalu Komunikacja Lublin! Znajdziesz tu informacje o naszych działaniach w ramach projektu, a także przystępną bazę wiedzy, zdjęć i ciekawostek o komunikacji miejskiej.

Na Blogu Komunikacyjnym
Facebook

Szklane Szelki to laur dla osoby zasłużonej dla komunikacji miejskiej w Lublinie. Nagroda ma na celu wyróżnienie i docenienie osoby szczególnie zaangażowanej w rozwój i promocję lubelskiej komunikacji miejskiej. Wyróżnienie to ma zachęcić i zmotywować osobę nagrodzoną i innych do dalszego działania. Nagroda przyznawana jest co roku na Gali Komunikacyjnej przez Lubelskie Towarzystwo Zrównoważonego Transportu.

Laureaci Szklanych Szelek:

  • 2014 – Mirosław Wendeker, profesor, Politechnika Lubelska

To uznanie dla pana profesora w związku z działaniami, które przyczyniają się do zmniejszenia kosztów transportu miejskiego, komunikacji miejskiej. Energia słoneczna, która do tej pory była wykorzystywana w rozwiązaniach stacjonarnych, jest wykorzystywana w rozwiązaniach mobilnych i panele są zamontowane na dachach autobusów i zasilają odbiorniki elektryczne.

dr inż. Łukasz Grabowski
(w zastępstwie prof. Wendekera)

Szklane Szelki 2014 dla prof. Mirosława Wendekera

Szklane Szelki 2014 dla prof. Mirosława Wendekera, fot. Sebastian Poliszuk

  • 2013 – Grzegorz Siemiński, zastępca prezydenta miasta Lublin

Pracujemy wszyscy w zespole i tak na prawdę, uważam, to jest nagroda dla wszystkich tych, którzy przyczyniają się do poprawy transportu publicznego, a przede wszystkim komunikacji miejskiej w Lublinie. Mam nadzieję, że to będzie również dobra zachęta do tworzenia tych wysiłków.

Grzegorz Siemiński

Szklane Szelki 2013 dla Grzegorza Siemińskiego

Szklane Szelki 2013 dla Grzegorza Siemińskiego, fot. Rafał Falkiewicz