Niech podróż stanie się przyjemnością!
projekt Komunikacja Lublin

Witaj na portalu Komunikacja Lublin! Znajdziesz tu informacje o naszych działaniach w ramach projektu, a także przystępną bazę wiedzy, zdjęć i ciekawostek o komunikacji miejskiej.

Na Blogu Komunikacyjnym
Facebook

Kończy się lato, nasza zabawa także dobiega końca. Przed Wami ostatnie już zadanie w tegorocznej Grze Komunikacyjnej.

Najpierw jednak wyjaśnijmy, że Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie jest jednostką budżetową Urzędu Miasta, co samo w sobie jest odpowiedzią na pytanie z siódmego zadania. Powołany został uchwałą Rady Miasta, w której kompetencjach jest jego kontrolowanie i wprowadzanie zmian w statucie. W związku z tym postanowiliśmy przyznać punkty za obie odpowiedzi. Osoby, które najszybciej udzieliły poprawnej odpowiedzi to:

  1. Damian Łukasik
  2. Jakub Gęca
  3. Kamil Ciesielka
  4. Piotr Polakowski
  5. Aleksandra Wróblewska

Ostatnia zagadka jest ze zdjęciem – a więc premiowana wyższymi wartościami punktowymi. Dobra okazja, by się na koniec wywindować. Oto ona:

gra_2016_z8

Nie wszyscy wiedzą, że mamy w Lublinie parking P+R (na zdjęciu). W jakim miejscu się on znajduje? Jako lokalizację proszę podać najbliższy zespół przystankowy. W przypadku braku poprawnych odpowiedzi, będziemy punktować według zasady „kto bliżej celu, ten lepszy”.

Już teraz dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne nasze wydarzenia – najbliższym będzie VII Edycja Konkursu Wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej. Na szczegóły jeszcze przyjdzie czas.