Niech podróż stanie się przyjemnością!
projekt Komunikacja Lublin

Witaj na portalu Komunikacja Lublin! Znajdziesz tu informacje o naszych działaniach w ramach projektu, a także przystępną bazę wiedzy, zdjęć i ciekawostek o komunikacji miejskiej.

Na Blogu Komunikacyjnym
Facebook

Drodzy uczestnicy!

Rozpoczynamy Grę Komunikacyjną 2016. Mamy nadzieję, że czekaliście na moment, w którym pojawi się pierwsze pytanie. Od dzisiaj, raz na tydzień, na stronie www.komunikacja.lublin.pl ukaże się pytanie-zagadka. Może ona zostać opublikowana o dowolnej porze dowolnego dnia, ale zawsze między poniedziałkiem a piątkiem. Odpowiedzi wysyłacie na adres komunikacja@ltzt.org, pamiętając o poprawnym zatytułowaniu maila.

Osoba, która jako pierwsza odpowie prawidłowo na każde pytanie, otrzymuje uprawnienia do darmowych przejazdów ulgowych na okres 30 dni oraz punkty. Zasady punktacji oraz warunki udziału w grze, a także sposób formułowania maili z odpowiedziami znajdziecie w regulaminie w zakładce „Gra Komunikacyjna”. Posiadacz największej liczby punktów w rankingu całościowym wygrywa całą zabawę. Zapraszamy do dzielenia się swoją wiedzą na temat komunikacji miejskiej w Lublinie i do zgarniania nagród! A jest o co walczyć – pod koniec gry pojawi się niespodzianka, której w poprzednich edycjach nie było.

Zaglądajcie na strony facebookowe Lubelskiego Towarzystwa Zrównoważonego Transportu i Komunikacji Lublin, gdzie będziecie informowani o pojawieniu się kolejnego pytania. Jednocześnie dziękujemy Zarządowi Transportu Miejskiego i Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu Lublin oraz Kurierowi Lubelskiemu za pomoc w organizacji konkursu i ufundowanie nagród. Liczymy, że dzięki temu z każdą edycją Gry grono miłośników komunikacji będzie się stale powiększać.

A oto treść pierwszego pytania w Grze Komunikacyjnej 2016:

IMG_3258

Zdjęcie przedstawia nieistniejącą już pętlę na obrzeżach Lublina. Obecnie miejsce to wygląda całkowicie inaczej. Jak nazywa się ta pętla (funkcjonuje ona dalej, choć nabrała zupełnie innego kształtu) i która linia kończy na niej swój bieg? Podpowiedź: zdjęcie pochodzi z września 2010 r.

Życzymy powodzenia!