Niech podróż stanie się przyjemnością!
projekt Komunikacja Lublin

Witaj na portalu Komunikacja Lublin! Znajdziesz tu informacje o naszych działaniach w ramach projektu, a także przystępną bazę wiedzy, zdjęć i ciekawostek o komunikacji miejskiej.

Na Blogu Komunikacyjnym
Facebook

Zostały tylko dwa pytania, dacie wiarę? 

Dziękujemy za obecność na Grze Miejskiej – mieliśmy szczęście, że już następnego dnia pogoda się popsuła. Uczestnicy, zgodnie z regulaminem, otrzymują punkty do Gry Komunikacyjnej. Przypominamy również, że do środy, do północy, możecie wysyłać projekt waszej linii lub modyfikacji do linii już istniejącej. 

Poprzednio zapytaliśmy was o najdłuższą trasę trolejbusową na świecie. Jest to linia numer 52 kursująca na trasie Symferopol-Ałuszta-Jałta. Jej długość to 86 km. Najszybciej poprawnie odpowiedzieli:

1. Damian Łukasik – 5 pkt

2. Kamil Ciesielka – 4 pkt

3. Paweł Olejarz – 3 pkt

4. Michał Wróbel – 2 pkt

5. Piotr Polakowski – 1 pkt.

Dodatkowo za udział w Grze Miejskiej punkty zostają przyznane:

Jakubowi Gęcy – 6 pkt, Maciejowi Skowronkowi – 6 pkt, Wiktorii Witer – 6 pkt, Aleksandrze Wróblewskiej – 5 pkt i Damianowi Domańskiemu – 5 pkt. Dzięki, że przyszliście 🙂

Jednocześnie chcemy serdecznie podziękować Porozumieniu Rowerowemu za pomoc w przygotowaniu Gry Miejskiej.

Tym razem odbiegamy nieco od spraw miłośniczych na rzecz spraw organizacyjno-prawnych, równie istotnych dla funkcjonowania sprawnego systemu transportowego. Siódme pytanie w Grze Komunikacyjnej 2016 brzmi zatem:

Któremu podmiotowi samorządu lokalnego podlega bezpośrednio Zarząd Transportu Miejskiego?

Na odpowiedzi czekamy na komunikacja@ltzt.org.