Niech podróż stanie się przyjemnością!
projekt Komunikacja Lublin

Witaj na portalu Komunikacja Lublin! Znajdziesz tu informacje o naszych działaniach w ramach projektu, a także przystępną bazę wiedzy, zdjęć i ciekawostek o komunikacji miejskiej.

Na Blogu Komunikacyjnym
Facebook

W pierwszym zadaniu pytaliśmy Was o lokalizację pętli ze zdjęcia. Pytanie nie okazało się dla Was wielką trudnością – pętla z fotografii to Metalurgiczna, a wariantowo kończą na niej kursy linii 45. Miejsce diametralnie zmieniło swój wygląd w związku z budową nowej drogi do Świdnika i wiaduktu kolejowego, który przebiega mniej więcej tam, gdzie niegdyś odpoczywały autobusy na linii 45 i m.in. 57. 

Najszybciej prawidłowej odpowiedzi udzielili:

  1. Paweł Olejarz – 8 pkt
  2. Michał Wróbel – 6 pkt
  3. Damian Łukasik – 4 pkt
  4. Aleksandra Wróblewska – 3 pkt
  5. Paulina Piasecka – 2 pkt

Gratulujemy zwycięzcom!

Tym razem też pytamy o lokalizację, ale bez zdjęcia. Zadanie drugie w Grze Komunikacyjnej 2016 brzmi następująco:

Zaczynamy podróż w dzielnicy Węglin Północny, niedaleko hipermarketu Tesco, na ulicy, na której pojawiają się autobusy tylko jednej linii. Linia ta jako jedyna wykonuje skręt z al. Racławickich od strony Ronda Krwiodawców w al. Długosza. Na przystanku KUL 01 przesiadka w linię 74, którą dojeżdżamy do końca. W Rudniku wsiadamy w drugą kończącą tu linię i jedziemy 7 przystanków (włącznie z początkowym). Wysiadamy przy pętli jednej z najważniejszych linii w mieście. Na jakiej ulicy zaczęliśmy wycieczkę? Uwaga! Możliwe są dwie poprawne odpowiedzi, obie będziemy oczywiście uznawać.

Przypominamy o prawidłowym tytułowaniu Waszych maili.

Czekamy na odpowiedzi na komunikacja@ltzt.org. Nie zgubcie się!