Niech podróż stanie się przyjemnością!
projekt Komunikacja Lublin

Witaj na portalu Komunikacja Lublin! Znajdziesz tu informacje o naszych działaniach w ramach projektu, a także przystępną bazę wiedzy, zdjęć i ciekawostek o komunikacji miejskiej.

Na Blogu Komunikacyjnym
Facebook

Druga Edycja Konkursu Wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej odbyła się 24 stycznia 2012 roku w II Liceum Ogólnokształcącym, Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej i w Zespole Szkół Transportowo Komunikacyjnych. Patronat nad inicjatywą objął Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, MPK Lublin Sp. z o.o., Lubelskie Towarzystwo Ekologicznej Komunikacji oraz Autosan SA. Dzięki Pawłowi Borysowi i Norbertowi Wieruszewskiemu Konkurs zyskał logo i stronę internetową. Wydarzenie ponownie cieszyło się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 47 osób z pięciu różnych szkół, w tym jedna z gimnazjum. Arkusz pytań składał się trzech części: pytań o wiedzę, pytań do załączników i dłuższej wypowiedzi pisemnej. Za pierwsze dwie części można było zdobyć maksymalnie 50 punktów, najlepsza osoba miała ich 45. Laureatami zostały trzy osoby, a wyróżnienia otrzymało dodatkowo ośmioro uczestników:

  1. Maciej Humeniuk
  2. Marcin Wejrzanowski
  3. Jan Czeronko
  4. Łukasz Wójtowicz
  5. Adrian Kwieciński
  6. Paweł Gąszczyk
  7. Anna Żydek
  8. Krzysztof Kozaczyński
  9. Jarosław Żarnowski
  10. Jakub Mędrek, Wojciech Pawłowski

Wyróżnieni dostali gadżety od Patronów, a laureaci bilety (jeden 90-  i dwa 30-dniowe).

Gala podsumowująca II Edycję Konkursu odbyła się 8 marca 2012 roku w budynku II LO. Oprócz wręczenia nagród, ówczesny prezes LTEK, Tomasz Pieńkowski wygłosił prelekcję dotyczącą dawnych planów sieci tramwajowej w Lublinie, odbył się także krótki quiz.

II Edycja Konkursu - II LO

II Edycja Konkursu – II LO, fot. Maciej Mikulski

II Edycja Konkursu - II LO

II Edycja Konkursu – II LO, fot. Maciej Mikulski

plakaty konkursowe

plakaty konkursowe, fot. Maciej Mikulski

Gala podsumowująca II Edycję Konkursu

Gala podsumowująca II Edycję Konkursu, fot. Agnieszka Niedźwiadek

"Podaj markę i model autobusu"

„Podaj markę i model autobusu”, fot. Agnieszka Niedźwiadek