Niech podróż stanie się przyjemnością!
projekt Komunikacja Lublin

Witaj na portalu Komunikacja Lublin! Znajdziesz tu informacje o naszych działaniach w ramach projektu, a także przystępną bazę wiedzy, zdjęć i ciekawostek o komunikacji miejskiej.

Na Blogu Komunikacyjnym
Facebook

Piąta Edycja Konkursu Wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej odbyła się 28 listopada 2014 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie, które było organizatorem razem z Lubelskim Towarzystwem Zrównoważonego Transportu. Patronat honorowy nad inicjatywą objął Prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk i Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz, a pozostałymi patronami byli Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, MPK Lublin Sp. z o.o., Solaris Bus&Coach SA oraz portal Lublin 112. Patronat medialny objęło Radio Centrum, Kurier Lubelski, Nowy Tydzień w Lublinie oraz Nasze Miasto. Konkurs odbył się na sali gimnastycznej. Co niezwykle ucieszyło Organizatorów, w szranki stanęła także płeć piękna, której na zachętę oferowaliśmy małą, słodką niespodziankę.

Arkusz pytań składał się z trzech części: pytań o wiedzę, pytań do załączników i dłuższej wypowiedzi pisemnej. Za pierwsze dwie części można było zdobyć maksymalnie 50 punktów. Poziom był wyjątkowo wyrównany. Najlepsza osoba zdobyła 36,5 punktu w pierwszych dwóch częściach, co oznacza, iż była to najtrudniejsza, jak do tej pory, edycja konkursu. W związku z tym, zaraz po wynikach, obiecaliśmy nieco łatwiejszy arkusz w przyszłym roku.

Laureatami została pierwsza czwórka, następnych sześć osób otrzymało wyróżnienia:

  1. Michał Wróbel
  2. Jakub Zalewski
  3. Arkadiusz Środek
  4. Rafał Kloc
  5. Piotr Polakowski
  6. Aleksander Tarnowski
  7. Rafał Nieściór
  8. Kamil Ciesielka
  9. Jan Czeronko
  10. Natalia Janiuk