Niech podróż stanie się przyjemnością!
projekt Komunikacja Lublin

Witaj na portalu Komunikacja Lublin! Znajdziesz tu informacje o naszych działaniach w ramach projektu, a także przystępną bazę wiedzy, zdjęć i ciekawostek o komunikacji miejskiej.

Na Blogu Komunikacyjnym
Facebook

Trzecia Edycja Konkursu Wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej odbyła się 30 listopada 2012 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie, które było organizatorem razem z Lubelskim Towarzystwem Ekologicznej Komunikacji. Patronat honorowy nad inicjatywą objął Prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk, a pozostałymi patronami byli Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, MPK Lublin Sp. z o.o. oraz Solaris Bus&Coach SA. Patronat medialny objęło Miasto Studentów. Od tej edycji Organizatorzy Konkursu i projektu Komunikacja Lublin postanowili zmienić nieco formułę i termin wydarzenia. Teraz Konkurs będzie odbywał się na przełomie listopada i grudnia – jest to termin optymalny dla wszystkich adresatów, zarówno gimnazjalistów, licealistów (studniówka i matura daleko) i studentów (sesja dopiero w styczniu). Jak widać, zwiększony został przedział wiekowy uczestników, jednak z racji uniwersalności tej wiedzy, postanowiono nie dzielić piszących na kategorie wiekowe. Zamiast tego dodano jedno miejsce w loży laureatów. Wydarzenie ponownie cieszyło się dużym zainteresowaniem, zapisane były 53 osoby, ostatecznie wzięło udział 46. Konkurs odbywał się aż w trzech salach. Arkusz pytań składał się z trzech części: pytań o wiedzę, pytań do załączników i dłuższej wypowiedzi pisemnej. Za pierwsze dwie części można było zdobyć maksymalnie 50 punktów, najlepsza osoba miała ich 42,5. Laureatami zostały pierwsze cztery osoby, a kolejne sześć otrzymało wyróżnienia:

  1. Arkadiusz Środek
  2. Jan Czeronko
  3. Maciej Humeniuk
  4. Grzegorz Gołębiowski
  5. Michał Wróbel
  6. Michał Szajgiec
  7. Kamil Ciesielka
  8. Jan Patkowski
  9. Sebastian Oleszek
  10. Beata Spich

Laureaci dostali bilety okresowe, dwa 150- i dwa 90-dniowe oraz gadżety od Patronów Konkursu.

Trzecia Edycja Konkursu Wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej

Trzecia Edycja Konkursu Wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej, fot. Maciej Mikulski

III Edycja Konkursu jest pierwszą, po której nie było gali podsumowującej, gdyż została ona przekształcona w szersze wydarzenie – Galę Komunikacyjną. O Gali można czytać w osobnym dziale, zapraszamy!