Niech podróż stanie się przyjemnością!
projekt Komunikacja Lublin

Witaj na portalu Komunikacja Lublin! Znajdziesz tu informacje o naszych działaniach w ramach projektu, a także przystępną bazę wiedzy, zdjęć i ciekawostek o komunikacji miejskiej.

Na Blogu Komunikacyjnym
Facebook

„Kiedy zwykłe, codzienne sprawy stają się przyjemnością, życie wydaje się radośniejsze!”

Codziennie nimi jeździsz lub chociaż je mijasz. Autobusy i trolejbusy miejskie. Jednak co tak naprawdę o nich wiesz? O czym myślisz jadąc autobusem? Jak wyglądała komunikacja miejska w Lublinie w czasach PRL lub w latach międzywojennych? Jakie szanse i zagrożenia wynikają z rozwoju sieci trolejbusowej? Czy mamy szanse na tramwaj? Jak transport miejski w Lublinie wypada na tle innych miast? Konkurs Wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej kierowany jest do wszystkich gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów, chcących poznać bliżej komunikację miejską, stać się jej czynnym uczestnikiem, a nie tylko biernym pasażerem.

Konkurs daje niepowtarzalną szansę nie tylko sprawdzenia swojej wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej, ale także wypowiedzenia się na temat rozwiązań komunikacyjnych w Lublinie. Co roku pytamy uczestników o ich własne zdanie i pomysły, nie oczekując jednocześnie zachwalania transportu miejskiego. Liczy się dla nas tutaj przede wszystkim kreatywność, umiejętność oceny sytuacji i przedstawienia własnego zdania, ale także wysunięcia propozycji rozwiązania poruszanych problemów.

Chcemy pokazać komunikację miejską od innej strony. Aby nie kojarzyła się tylko z „bilecikami do kontroli”, nerwowym szukaniem wolnego miejsca, dojścia do kasownika lub przepychankami przy drzwiach. Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, tak naprawdę wsiadając do autobusu czy trolejbusu, jesteśmy u siebie!

Organizatorem Konkursu jest Lubelskie Towarzystwo Zrównoważonego Transportu oraz Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych. Galerię zdjęć można obejrzeć tutaj.

logo Konkursu Wiedzy