Niech podróż stanie się przyjemnością!
projekt Komunikacja Lublin

Witaj na portalu Komunikacja Lublin! Znajdziesz tu informacje o naszych działaniach w ramach projektu, a także przystępną bazę wiedzy, zdjęć i ciekawostek o komunikacji miejskiej.

Na Blogu Komunikacyjnym
Facebook

Ahoj!

Spieszymy do Was z dwoma nowinami:

Po pierwsze, zapraszamy Was gorąco do Miejskiej Gry Komunikacyjnej 2016. Jest to nasza świeżynka, coś, czego do tej pory nikt nigdy u nas nie organizował. Jesteśmy z tego faktu ogromnie dumni i wiedzcie, że naprawdę mamy stres! Niemniej wierzymy, że wszystko organizacyjne wypali, a pogoda dopisze, no i że dopiszecie Wy. W poniższym regulaminie znajdziecie informacje dotyczące zasad uczestnictwa i opis Gry. Na zachętę powiemy, że do wygrania wejściówki do LetMeOut i Archiwum Kryminalnego oraz dodatkowe punkty do Gry Komunikacyjnej 2016. Zapisy mailowe od wtorku od godzin. 18 do piątku do godz. 12. Do maila załączcie formularz, również dostępny poniżej.

miejska-gra-komunikacyjna-regulamin

miejska-gra-komunikacyjna-formularz-zgloszeniowy

Po drugie, kolejna rzecz, w której jesteśmy lokalnymi pionierami. W tym roku, oprócz standardowych 8 pytań w Grze Komunikacyjnej, macie okazję zarobić punkty, wykonując zadanie specjalne. Oto na czym ono polega:

Należy wysłać do nas, pod adres komunikacja@ltzt.org, projekt nowej linii autobusowej lub trolejbusowej, bądź zmiany do linii już istniejącej. Pracę należy wykonać pisemnie i wysłać do nas w formacie pdf. Projekt ma zawierać:

  • uzasadnienie dla wybranie takiej, a nie innej trasy, lub dokonanej zmiany w trasie już istniejącej linii,
  • trasę linii z podanymi ulicami i pełnymi nazwami przystanków (czyli np. KUL 02); jeśli tworzycie nowe przystanki, nazwijcie je,
  • uproszczony rozkład jazdy na dzień powszedni, sobotę i niedzielę, zawierający odjazdy z przystanku początkowego, dwóch-trzech przystanków na trasie oraz przystanku końcowego,
  • liczbę brygad potrzebnych do obsłużenia linii,
  • rodzaj taboru do obsłużenia linii,
  • opcjonalnie uwagi do linii/trasy.

Prace będziemy oceniać pod kątem jakości, pomysłowości i przydatności linii. Prosimy zatem o przemyślane rozwiązania i pamiętajcie – czasem te proste są najlepsze. Na wysłanie prac macie czas do 21 września, do północy. Nie liczy się dla nas ani jakość języka (nie jest to wypracowanie), ani bogactwo kolorów (nie jest to rysunek), ani też rozmiar – ważne, żebyście porządnie rozważyli Wasze pomysły. Tak jak ma to miejsce przy prawdziwym tworzeniu tras i całego układu komunikacyjnego. 

Wasze pomysły będą oceniać niezależnie dwie osoby z LTZT oraz jedna z ZTM lub MPK. (A nuż Wasz pomysł doczeka się realizacji?)

Tyle wiadomości, korzystajcie z ostatnich dni lata i widzimy się 17 września pod Ogrodem Saskim!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *