Niech podróż stanie się przyjemnością!
projekt Komunikacja Lublin

Witaj na portalu Komunikacja Lublin! Znajdziesz tu informacje o naszych działaniach w ramach projektu, a także przystępną bazę wiedzy, zdjęć i ciekawostek o komunikacji miejskiej.

Na Blogu Komunikacyjnym
Facebook

galeria zdjęć ze wszystkich Spotkań Komunikacyjnych TUTAJ

Czwarte Spotkanie Komunikacyjne – Lublin, 12 października 2013

Czwarte Spotkanie Komunikacyjne odbyło się 12 października 2013. Spotkaliśmy się pod stacją meteo na placu Litewskim. Wypad był kontynuacją motywu przewodniego z Pierwszego Spotkania, kiedy to zaczęliśmy zwiedzanie lubelskich peryferii. Tym razem zobaczyliśmy Głusk, pętlę na ul. Sławinkowskiej i Felin, na który dojechaliśmy linią „dwusystemową” 758. Widzieliśmy także automatyczne podpinanie trolejbusu pod sieć na pętli Majdanek. Bardzo ciekawym punktem programu była wizyta w strefie ekonomicznej. Spotkanie zakończyło się w pizzerii na odpoczynku i luźnych rozmowach na wszelkie tematy.

Trzecie Spotkanie Komunikacyjne – Lublin, 31 maja 2013

Trzecie Spotkanie Komunikacyjne odbyło się 31 maja 2013 roku. Spotkaliśmy się pod stacją meteo na placu Litewskim, gdzie przywitała nas deszczowa pogoda. Nasza prognoza jednak sprawdziła się i z każdą minutą deszczowych chmur było coraz mniej, by w końcu całkowicie odsłonić słoneczne niebo. Główną atrakcją Spotkania było zwiedzanie podstacji napięcia i Centralnej Dyspozytorni Mocy na ulicy Szczerbowskiego. Było także wiele przejażdżek trolejbusami, bowiem Spotkanie było częścią naszych obchodów 60-lecia trolejbusów w Lublinie. Byliśmy także pod fabryką Ursusa, który będzie budował razem z partnerem z Ukrainy – firmą Bogdan Motors, trolejbusy dla Koziego Grodu, a także zaszliśmy zajezdnię autobusową na Majdanie Tatarskim od strony Felina. Przeprawę po polach zapamiętamy na długo 🙂 W przerwie między przejazdami była tradycyjna pizza integracyjna. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie i liczne przybycie!

Drugie Spotkanie Komunikacyjne – Kraśnik, 28 września 2012 

Drugie Spotkanie Komunikacyjne odbyło się 28 września 2012 roku. Spotkaliśmy się na Dworcu Gł. PKS w Lublinie o godzinie 10:45, by o 11 ruszyć PKS Ostrowcem Świętokrzystkim do celu. Już na tym etapie trafiła się piękna Setra S215 UL. W Kraśniku wykonaliśmy w sumie 10 przejazdów liniowych. Zobaczyliśmy całą gamę taboru tamtejszego MPK oraz linie 2, 6, 7 i 9. Mieliśmy przy tym kilka „ciekawych” przygód, ale tych śmiesznych i przyjemnych też nie brakowało. Kontrole biletów mieliśmy 2 razy. Dzięki temu jednak wyjazd był „kolorowy” i bogaty we wrażenia. Pragniemy w tym miejscu podziękować Prezesowi MPK Kraśnik za ciepłe przywitanie na zajezdni oraz naszemu Przewodnikowi po wszystkich jej zakamarkach. W pełni usatysfakcjonowani wróciliśmy wieczorem szynobusem do Lublina.

Pierwsze Spotkanie Komunikacyjne – Lublin, 27 czerwca 2012

Pierwsze Spotkanie Komunikacyjne odbyło się 27 czerwca 2012 roku, trwało od 9 do około 17. Było na nim 9 osób. Celem było odwiedzenie peryferiów miasta, w które dojeżdża komunikacja miejska. Oczywiście miejsc takich jest za dużo, aby odwiedzić wszystkie jednego dnia. Uwzględniając chęci uczestników i „wpasowywanie się” rozkładów odwiedziliśmy po kolei Dąbrowicę, Dębówkę i Zemborzyce, po czym udaliśmy się na zasłużoną przerwę w pizzerii. Po odpoczynku pojechaliśmy do Rudnika, skąd piechotą przeszliśmy do Pliszczyna. Stamtąd wróciliśmy do Lublina, aby zakończyć spotkanie na Dworcu Głównym PKS. Warto dodać, że tego dnia po raz pierwszy uruchomiono wyświetlacze z dynamiczną informacją pasażerską – zobaczyliśmy ich działanie jako jedni z pierwszych! Pamiętnym wyświetlaczem był ten na przystanku Nałęczowska MPK 02.